Rusztowania

Pro Men

Rusztowania

W naszej ofercie znajdziecie Państwo rusztowania modułowe, rusztowania przejezdne, rusztowania aluminiowe lub stalowe marki Plettac, a także rusztowania ramowe w Lublinie, gdzie znajduje się siedziba naszej firmy.

RUSZTOWANIA RAMOWE / FASADOWE

Rusztowania ramowe  są rusztowaniami systemowymi o rozstawie podłużnym ram: 3,07m;  2,57m;  2,07m; 1,57m, oraz dwu standardowych rozstawach poprzecznych stojaków  ram 0,73m i 1,09m. Konstrukcja rusztowania umożliwia   standardowo zamocowanie pomostów co 2,0m w pionie oraz dopuszcza   uzyskanie innych wysokości kondygnacji przy użyciu ram wyrównawczych i  rygli   poprzecznych. Rusztowania ramowe z Lublina cechują się dużą stabilnością oraz statecznością dzięki zastosowaniu stężeń pionowych, ukośnych oraz systemu kotew mocujących rusztowanie do konstrukcji budowli. Rusztowania ramowe – Lublin, tylko w Pro-Men.

RUSZTOWANIA MODUŁOWE ROTAX

Rusztowania  modułowe  mają  zastosowanie  przy obiektach  przemysłowych  z dużą liczbą instalacji  i  rurociągów jak  rafinerie, stocznie itp., a  jako  rusztowania wolno stojące wieżowe – w przemyśle stoczniowym, energetyce i innych gałęziach przemysłu. Często  wykorzystuje  się  je  też  przy  wieżach  kościelnych,  a  wewnątrz  jako platformy  podsufitowe służące  do  prac  renowacyjnych.  Używane  są  też  do montażu  scen  i  trybun  w  miejscach  imprez  kulturalno – rozrywkowych. Zaletą rusztowania modułowego jest jego „kompatybilność” z rusztowaniem ramowym. Oznacza to, że konstrukcja elementów obu systemów jest tak pomyślana, iż wiele z nich może być stosowanych zarówno przy budowie rusztowań ramowych, jak i modułowych podstawki regulowane, złącza, pomosty, dźwigary i inne. Zostały zastosowane specjalne talerzyki z otworami, które pełnią rolę złącza obrotowego. Przyspawane są do pionowych rur stojaków w odstępach, co 0,5m, na obwodzie, których znajdują się końcówki rygli. Do jednego pierścienia z otworami można przyłączyć nawet 8 rygli lub stężeń.

RUSZTOWANIA PRZEJEZDNE

Rusztowania przejezdne MP MINI, MP 600, MP 800, MP 1000, MP2000 stosowane są do prac budowlanych, montażowych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Szczególne zastosowanie znajdują przy pracach: instalatorskich, monterskich, wykończeniowych, antykorozyjnych itp.

Ramy składające się na rusztowania aluminiowe mają konstrukcję szczeblową. Szczeble są żebrowane, przez co zapewniają bezpieczeństwo wchodzącym na rusztowanie ludziom. Dzięki takiej konstrukcji możliwa jest regulacja wysokości, gdyż ułożenie pomostów możliwe jest w odstępach, co 27,5cm w całym zakresie wysokości. Po złożeniu rusztowania potrzebują minimalnej ilości miejsca podczas magazynowania i transportu. W dodatku rusztowania aluminiowe z Lublina cechuje stosunkowo niewielka waga, co ułatwia montaż, demontaż i transport.

RUSZTOWANIA PLETTAC

Rusztowania z Lublina kompatybilne z systemami marki Plettac są jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań. Dają one dużą możliwość konfiguracji, a do tego jest to rozwiązanie posiadające niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające zgodność jego wykonania z obowiązującymi normami.

  • Rusztowanie ramowe Plettac SL 70 to wyjątkowo ekonomiczne i uniwersalne rusztowanie do wszelkiego rodzaju prac elewacyjnych.
  • bezpieczny, szybki i łatwy montaż,
  • możliwość wyboru między stalą, aluminium,
  • zamknięty profil – co wpływa na doskonałą stabilność,
  • łatwość montażu złączy,
  • samozakleszczające się trzpienie,
  • zabezpieczenie podestów przed wypadnięciem,
  • długa żywotność elementów dzięki zastosowaniu cynkowania ogniowego

Zespół takich cech jak szybkość, wygoda montażu i demontażu, bezpieczeństwo i elastyczność czyni SL 70 jednym z najbardziej wydajnych systemów rusztowań.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na rusztowania – Lublin Pro-Men.