Szalunki

Pro Men

Wieża Podporowa S10

Wieże podporowe przeznaczone są do przenoszenia obciążeń pionowych. Wykorzystuje się je podczas wykonywania szalunków monolitycznych konstrukcji budowlanych oraz do podtrzymywania prefabrykowanych konstrukcji budowlanych na etapie montażu. Wieże mogą być również używane do wykonywania konstrukcji podporowych dla platform roboczych czy pomostów zabezpieczających a także innych konstrukcji nośnych.

W ofercie obok wieży podporowej S10 znajdują się również wieże zbudowane z elementów rusztowań ROTAX
Dwa systemy możliwości:

  • konstrukcja wież podporowych S10 składa się z ram stalowych o rozstawie podpór 1,0 x 1,0 m i wysokości stopniowanej 0,5 m
  • wieże podporowe na bazie rusztowań ROTAX można składać z elementów stalowych o rozstawie podpór już od 0,73 x 0,73 m – inne rozstawy można uzyskać w zależności od długości rygli systemowych i wysokości stopniowanej 0,5 m
  • zaletą wież podporowych S10 w porównaniu z wieżami na bazie ROTAX jest ich szybszy montaż
  • system ROTAX daje możliwość systemowego łączenia dowolnej ilości wież ze sobą. W przypadku wież S10 do złączenia kilku wież trzeba użyć rur uniwersalnych i złączy krzyżowych.
  • konstrukcja wieży ROTAX umożliwia montaż wsporników stalowych 0,36 m, 0,73 m, 1,09 m, na którym montuje się pomosty robocze. Połączenie realizowane jest dzięki węzłom systemowym.